بازیابی رمز عبور

همین حالا رزرو کنید
جستجوی پیشرفته
نتایج جستجوی شما

جاذبه های گردشگری و تاریخی آذربایجان غربی

ارسال شده در دسامبر 31, 2018 نویسنده Shahram Pourmohammad

تخت سلیمان

تخت سلیمان در نزدیکی تکاب در استان آذربایجان غربی و 45 کیلومتری شمال شرقی این شهر است. گفته شده تخت سلیمان یا همان (فره اسپه) پایتخت اشکانیان بوده است تخت سلیمان یکی از بزرگترین مراکز آموزشی، مذهبی و اجتماعی ایرانیان قبل از صدر اسلام به شمار میرفت اما در سال 624 میلادی با حمله رومیان به ایران نابود شد. آباقاخان برادر زداه هلاکوخان که به اسلام روی آورده بود دستور داد تا بر ویرانه های تخت سلیمان مسجدی بنا کنند که آن هم بعد ها ویران شد.

غار سهولان

غار سهولان به کردی(sehollan) در روستای سهولان، در فاصله 42 کیلومتری جنوب شرقی مهاباد مابین مهاباد- بوکان ودر 25 کیلومتری شهر بوکان واقع شده است. ارتفاغ غار تا سطح آب به 50 متر میرسد و اما عمق آب در بعضی جا به بیش از 30 متر می رسد اختلاف دما در بیرون و داخل این غار بین 10 ای 15 درجه میرسد. سهولان در زبان کردی به معنای یخبندان است و مردم آن منطقه این غار را (کونه کوتر) یعنی آشیانه کبوتر می نامند. دلیل این نامگذاری وجود تعداد زیادی آشیانه کبوتر در این غار است.

قره کلیسا

قره کلیسا، هرسال در اواخر تیر ماه و اوایل مرداد ماه که مصادف با شهادت طاطائوس بزرگ است، جمعیت زیادی از ارامنه ایران و جهان برای زیارت مرقد طاطائوس و انجام آیین های مذهبی از تمام نقاط جهان به چالدران در آذربایجان غربی سفر می کنند و ضمن آیین های مذهبی از قبیل غسل تعمید و ذبح قربانی تا 5روز در این مکان اقمامت می کنند.

دسته بندی: دسته‌بندی نشده

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

Call Now Buttonتماس بگیرید!