بازیابی رمز عبور

همین حالا رزرو کنید
جستجوی پیشرفته
نتایج جستجوی شما

جاذبه های گردشگری و تاریخی ارومیه

ارسال شده در ژانویه 1, 2019 نویسنده Shahram Pourmohammad

سه گنبد

سه گنبد اثر مربوط به سده 6 ه.ق است و در 15 آذر 1314 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. طبق کتیبه این گنبد به دستور شیث قاطه المظفری یکی از پاشاهان سلجوقی ساخته شده است. این بنا شباهت زیادی به مقبره های قرن ششم هجری قمری به خصوص مقبره های مراغه و سایر مقبره های دوره سلجوقی دارد. بسیاری از باستان شناسان معتقدند برج دیگر در کنار این برج وجود داشت که جمعا به این سه برج سه گنبد میگفتند.

چشمه آبگرم هفت آباد

چشمه هفت آباد در فاطله 45 کیلومتری ارومیه در بخش سیلوانا و در روستای توریستی هفت آباد قرار دارد. مجموعه چشمه آب گرم در کنار رود باراندوز و در دامنه سبز یک کوه آتشفشانی قرار دارد که باعث به وجود آمدن منطقه ای زیبا و توریستت پذیر شده است. دمای تقریبی این چشمه بین 30 ای 40 درجه است و خاصیت درمانی دارد.

دریاچه مارمیشو

دریاچه مارمیشو در 45 کیلومتری ارومیه در استان آذربایجان غربی واقع شده که در نزدیکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد. این دریاچه بخاطر اینکه فصله ای بیشتر با ارومیه دارد طبیعت بکر و زیبای خود را حفظ کرده است. دریاچه مارمیشو یکی 19 منطقه دنیا هست که اکسیژن خالص دارد این دریاچه با وجود آبزیانی همچون قزل آلا مکان خوبی برای ماهیگیری به شمار می رود که گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. نام این دریاچه از رهبر مسیحیان ارومیه به نام مارشیمون بنیامین گرفته شده است.

پیست اسکی خوشاکو ارومیه

یکی از جاذبه های گردشگری ارومیه پیست اسکی خوشاکو ارومیه است که هر ساله در فصل زمستان مسافران زیادی را به خود جذب می کند این پیست به علت داشتن طبیعت زیبا مسافران و اسکی بازان زیادی را به خود جذب می کند.

دره قاسملو ارومیه

از جاذبه های گردشگری ارومیه دره قاسملو است که گردشگران زیادی را هر سال به خود جذب میکند. دره قاسملو به علت داشتن چشم اندازی زیبا و داشتن چشمه های متعدد گردشگران زیادی را در فصل بهار و تابستان جذب می کند.

دسته بندی: دسته‌بندی نشده

یک نظر ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • جستجوی پیشرفته

Call Now Buttonتماس بگیرید!